Oyuncak Hikayesi'nin süper hayranı Jo'Quacious 'Woody' Marks, USC'de gençleşti

plantifulsoul

New member
Tameka Marks en küçük oğluna Cadılar Bayramı kostümü almak istiyordu. O zamanlar neyi taahhüt ettiğine dair hiçbir fikri yoktu.

Tek bildiği, anaokuluna giden Jo'Quavation'un Oyuncak Hikayesi'ni sevdiğiydi. Özellikle de oyuncak kovboyun başrol oyuncusu Woody. Bu yüzden ona özel bir şapka, inek derisi yelek ve çizmelerden oluşan bir Woody kostümü satın aldı ve neredeyse yirmi yıl sonra, Jo'Quavation USC'nin arka sahasının yeni başrol oyuncusu olarak yerleşirken, bu hâlâ onun bir parçası.

Bunun nedeni, genç Jo'Quavation'ın o kostümü giyer giymez onu asla çıkarmak istememesiydi. Bunca yıl geçmesine rağmen ona hâlâ bu yüzden “Woody” diyorlar.

Tameka, “Bunu her gün okula giderken giymek istiyordu” dedi. “Her. Gün.”

Sadece kostüm değildi. Tameka ona Oyuncak Hikayesi temalı kıyafetler aldı. Oyuncak Hikayesi filmleri Marks'ın evinde tekrar tekrar oynatıldığından birden fazla DVD kırıldı ve değiştirildi.

Jo'Quavation anaokuluna gittiğinde ve okula kostüm giymeyi talep etmeyi bıraktığında bile filmler hala bir demirbaştı.

Jo'Quavation, “Hafta sonları her gün, bütün gün izledim” dedi. Tahmin edebileceğiniz gibi annesi “bundan çok sıkılmıştı.”

Sonunda takıntı azaldı. Ancak takma ad kaldı. Lisedeyken çoğu insan onu bu şekilde tanıyordu.

Diğerleri onun gerçek adını yanlış telaffuz etme eğilimindeydi. Bir lise futbol maçında Tameka, hoparlörden yanlış telaffuz edildiğini duyunca basın kulübesine doğru yürüdü. Spikere bundan sonra ona “Woody” demesini söyledi.

Mississippi Eyaleti'nde geçirdiği dört yıl boyunca adının sık sık anıldığını duymuştu; Leach de ilk adını telaffuz etmekte zorlansa bile, Mike Leach'in Hava Baskını hücumunda ilk sıralarda geri dönüş noktası olarak ortaya çıkmıştı. Marks, Starkville'de geçirdiği dört yılın üçünde Mississippi Eyaleti'ne liderlik ederken aynı zamanda 214 pas yakaladı; bu, şu anda USC'nin kadrosunda bulunan tüm alıcıları çok aşan bir kariyer toplamı.

Bu, bir zamanlar bu Nisan ayında askere alınmasıyla sonuçlanacağını umduğu türden bir özgeçmişti. Ancak ekim ayında yaşadığı diz arkası sakatlığı sezon sonuna kadar devam etti ve etkinliğini yitirdi. Son iki maçta geri dönmek için kendini zorladı ama eskisi gibi değildi.

Tameka Marks, “Sezon bittikten sonra NFL'den başka bir şey kalmadı” dedi. “Fakat hala diz arkasını emziriyordu ve yaklaştıkça orada, olmasını istediği yerde olmuyordu. Oraya çıkıp 4.5 ya da 4.6 ile koşmak istemedi. Onu yeniden yaralamak istemiyordu ve taslak stoğunun düşmesini istemiyordu. Yine de fazladan bir yılı vardı, bu yüzden hadi bu fazladan yılı kullanalım, diz arkasını iyileştirelim ve geçen yılı en iyi yılımız yapalım dedik.”

USC başlangıçta ailenin radarında değildi. Ancak Lincoln Riley erkenden bir noktaya değindi ve Leach koçluk ağacındaki geçmişi Tameka'nın ilgisini çekti. Böylece o ve en büyük oğlu Dontacious, Riley'nin hücumunu derinlemesine incelediler. Özellikle Air Raid'in daha dengeli bir versiyonu olması hoşlarına gitti; Marks'ın bir koşucu olarak daha fazla ustalık göstermesine olanak tanıyacak bir versiyon.

“Kaseti açtığınızda onun en iyisi olduğunu düşündük. [running back in the portal]dedi Riley. “Onun inanılmaz derecede üretken olduğunu düşündük, topu iyi yakaladı, fiziksel olarak gerçekten güçlü bir koşucuydu, arka sahada bunu biraz daha büyütmek ve biraz daha fiziksel hale getirmek istedik ve Woody bunu kasette gösterdi. Diğeri ise kariyeri, rakamlarına baktığınızda pek çok sakatlıkla mücadele ettiği için hikayenin tamamını anlatmıyor. Gerçekten sağlıklı kalamıyor ve siz de şöyle düşünüyorsunuz: 'Dostum, eğer bu adam gelişip sağlıklı kalabiliyorsa, gerçekte ne olabilir?'”

Marks ve ailesi Riley'nin resmi ziyareti için masaya oturduğunda koç ona, Oklahoma'da Joe Mixon için hazırladığına benzer bir rolü USC'nin hücumunda teklif etti. Bu, Riley'nin vesayeti altındayken Mixon kasetini silip süpüren Marks ailesi için zorlayıcı bir durumdu.

Ayrıca hala sakatlanan diz kirişi meselesi de vardı. O sırada hâlâ Atlanta'da, ailesinin evinin yakınında rehabilitasyon çalışmaları yapıyordu. Ancak USC, Bennie Wylie yönetimindeki güç ve kondisyon programını aileye sattı.

Bu, her türlü endişeyi hafifletmek ve Marks'ı taahhütte bulunmaya ikna etmek için yeterliydi.

Marks, “Oraya vardığımda istediğim gibi hareket edemedim” dedi. “Kim olduğumu hissetmiyordum. Ama Koç Wylie'nin beni harika bir noktaya getirdiğini düşünüyorum.”

Artık USC'deki ilk bahar antrenmanları sona ererken Marks yeniden kendisi gibi hissediyor. Bunun devam ettiği varsayılırsa, beklenti onun USC'nin geri dönüşü olarak sonbahara giren üst üste üçüncü transfer olacağı, ikinci sınıf öğrencileri Quinten Joyner ve A'Marion Peterson'ın ise hız değişikliği seçenekleri olarak rol oynayacağı yönünde.

O zamana kadar yeni evinin sunduğu her şeyden yararlanmayı planlıyor. Okyanusta jet ski. Sahilde uzanmak. Bu hafta sonu, adaşı Midway'de kendisini bekleyen Disneyland'ı bile ziyaret etmeyi düşünüyor.

Marks'ı 2026'da vizyona girmesi planlanan bir sonraki Oyuncak Hikayesi filmine sokmaya kalkışmayın.

“Woody'nin bu filmde yer almayacağını duydum” dedi. “Yani hayran olacağımdan emin değilim.”